Як лікують хвороби серця в Україні

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
Як лікують хвороби серця в Україні
 
За останній рік вдалося змінити стратегію лікування пацієнтів з гострим інфарктом, впровадити нові технології і змінити сам принцип лікування. Про нові підходи і результати змін говорили близько 3 тисяч фахівців з усієї країни в рамках цьогорічного Конгресу кардіологів України.
 
Заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський наголосив, що медична спільнота кардіологів змогла досягти неймовірних успіхів за останні роки завдяки впровадженню новітніх технологій лікування гострого інфаркту міокарда, в тому числі стентування. І поява на сторінках New York Times статті "Серцеві стенти як приклад боротьби з корупцією в Україні"  є підтвердженням цього.
 
"Жодна зміна, трансформація чи реформа медицини не може відбутися без підтримки лікарської спільноти. Я дуже вдячний, що ви не лише не опиралася змінам - ви їх випереджали. І це дало добрий результат", - зазначив Олександр Лінчевський.
 
Згідно зі статистикою Асоціації кардіологів України, близько 20 мільйонів дорослих українців страждають на ті чи інші серцево-судинні захворювання. Тому надання висококваліфікованої медичної допомоги, зниження смертності, покращення якості життя, мають надзвичайно велике значення - підкреслює Володимир Коваленко, президент асоціації кардіологів України, директор ННЦ "Інститут кардіології імені М.Д. Стражеска".
 
"За останні три роки завдяки активному впровадженню інтервенційних технологій в Україні нам вдалося суттєво вплинути на госпітальну летальність хворих з гострим коронарним синдромом. В тих містах та обласних центрах, де проводять реперфузії, вдалося досягти зменшення госпітальної летальності більше ніж удвічі. Робота у цьому напрямку повинна продовжуватись, поки ми не охопимо реперфузійними центрами 100% території країни. Також хочу відмітити надзвичайну важливість реімбурсації лікарських засобів, тобто створення системи, коли ліки стають доступнішими для більшого числа людей. Важливо не тільки зробити коронографію, поставити стент, а й забезпечити фармако-терапевтичну підтримку хворих на серцево-судинні захворювання", - сказав Володимир Коваленко.
 
Джерело: сайт Міністерства охорони здоров'я України
 
Оригінал статті: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/yak-likuyut-hvorobi-sercya-v-ukrayini