П’ятсот первинних стентувань щороку виконують у Вінниці

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
П’ятсот первинних стентувань щороку виконують у Вінниці
 
На цьому наголошували вінницькі фахівці, які взяли учать у Конгресі кардіологів України, який зібрав близько 3 тисяч спеціалістів з усієї країни.
 
Під час зібрання говорили про нові підходи і результати змін у лікуванні хворих із проблемами судин і серця.
 
За останній рік вдалося змінити стратегію лікування пацієнтів з гострим інфарктом, впровадити нові технології і змінити сам принцип лікування.
 
Заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський наголосив, що медична спільнота кардіологів змогла досягти неймовірних успіхів за останні роки завдяки впровадженню новітніх технологій лікування гострого інфаркту міокарда, в тому числі стентування. І поява на сторінках New York Times статті «Серцеві стенти як приклад боротьби з корупцією в Україні»  є підтвердженням цього.
 
Операційний кардіолог вінницького кардіологічного центру Ігор Данильчук зазначив, що в Україні відбулися об'єктивні зміни у лікуванні пацієнтів з гострим коронарним синдромом.
 
Він говорить, що за останні кілька років медики кардіоцентру зробили справжній прорив в інтервенційній кардіології. Вдалося зламати стереотипи і змінити стратегію лікування пацієнтів з гострим коронарним синдромом і розвернути в інший бік сам принцип лікування. Вдалося впровадити нові технології, яких раніше не було. Зокрема, у Вінниці зараз роблять близько 500 первинних стентувань на мільйон населення щороку.
 
-Зараз питання вже полягає не в тому, щоб впровадити ці технології, а в тому, щоб їх максимально розповсюдити на всю територію України-, - підсумував Ігор Данильчук.
 
Джерело: Med Express
 
Оригінал статті: http://medexpress.com.ua/posts/piatsot-pervynnykh-stentuvan-shchoroku-vykonuiut-u-vinnytsi