Відбираємо 10 лікарень-участнків у Спільному зі Світовим банком проекті

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
Проєкт з реформування екстреної медичної допомоги (ЕМД) на госпітальному етапі наблизився до свого навчально-практичного етапу. Такий етап, в тому числі, включає навчання персоналу відділення ЕМД за розробленими Всеукраїнською радою реанімації та затвердженими МОЗ навчальними програмами, які базуються на міжнародних стандартах/протоколах, а відтак їх імплементацію і використання у роботі відділення.
Всеукраїнська рада реанімації розпочне навчання персоналу відділень ЕМД вже у квітні. Для цього Мінстерство охорони здоров'я здійснює відбір 10 закладів з числа опорних лікарень, які першими почнуть працювати за новою системою.
Для участімедзакладам потрібно було подати МОЗ анкету з бажанням про участь, а такожвідповідати переліку критеріїв, зокрема відповідності екстреної медичної допомоги до затверджених МОЗ та Світовим банком вимог. Наприклад:
- у приміщенні відділення ЕМД лікарні повністю завершені роботи з капітального ремонту або реконструкції, воно відповідає усім нормативно-правовим актам МОЗ
- оснащення відділення ЕМД здійснено у відповідності до Табелю матеріально-технічного оснащення відділень ЕМД
- штат відділення ЕМД затверджено з урахуванням обсягів надання медичної допомоги населенню та укомплектовано фахівцями відповідної кваліфікації
Після відбору учасників кожна з 10 лікарень надасть списки своїх фахівців, що задіяні у ЕМД лікарні (лікарів, медичних сестер, адміністративного персоналу), а відтак розпочнеться навчання, що передбачає онлайн та офлайн режими, теоретичну й практичну частини.
Про перебіг та результати цієї роботи ми будемо постійно інформувати громадськість.