85% лікарів первинки працюють з Міжнародною класифікацією ICPC-2

  • Дата новини:
  • Компонент:
  •  
  • Субпроект:
85% лікарів первинки працюють з Міжнародною класифікацією ICPC-2
 
45 регіональних тренерів, які з листопада минулого року вчать сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів користуватись ICPC-2, обоговорили результати впровадження Міжнародної класифікації.
 
“ICPC-2 - це не лише класифікація, яка є золотим стандартом у більше ніж 40 країн світу. ICPC-2 - це зміна філософії сімейного лікаря, коли лікар фокусується на найважливішому - на причині зверненні пацієнта. Тепер лікаря цікавить пацієнт, а не статична звітність поліклініки", - зазначив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.
 
Аналіз причин звернень допоможе більш ефективно вести медичну практику, а також допоможе приймати правильні управлінські рішення на національному рівні.
 
Наразі тренінги і практика впровадження ICPC-2 дає такі результати і висновки:
 
- більше 85% лікарів  первинної ланки по всій Україні пройшли тренінги із впровадження Міжнародної класифікації ICPC-2;
- застосування ICPC-2  спрощує ведення та управління медичною практикою;
- ICPC-2 – це принципово новий підхід, який змінює стосунки лікаря та пацієнта і дозволяє комплексно підходити до здоров’я пацієнта, а не  лише зосереджуватись на лікуванні окремого діагнозу;
- лікарі по всій Україні ефективно співпрацюють з медичними інформаційними системами (МІС) і високо оцінюють реалізацію ICPC-2 в цих системах;
- проведення тренінгів об’єднує лікарів та стимулює їх професійне зростання.
 
Під час  дискусії регіональні тренери зазначили, що лікарі потребують практичних рекомендацій у вигляді «кейс-стаді» на паперовому носії для закріплення найбільш розповсюджених епізодів кодування. Такі рекомендації наразі вже знаходяться на фінальному етапі розробки і найближчим часом будуть доступні українським лікарям. Це реалізує МОЗ України за підтримки спільного проекту зі Світовим банком “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.
 
Також лікарі первинної ланки запропонували ініціювати проведення практичних тренінгів з надання екстреної та невідкладної медичної допомоги для лікарів та медичних сестер ПМД.
 
Нагадаємо, що впровадження класифікації ICPC-2 затверджено наказом МОЗ України від 04.01.2018 № 13 ІСРС – це найбільш поширена класифікація, яка використовується на первинній ланці в багатьох країнах світу. Основним принцип системи – розуміння того, що в первинній медичній допомозі (ПМД) важливим є не тільки погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз) але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою, яку можливо закодувати так як і процеси, які здійснив лікар, навіть якщо це телефонна консультація.
 
Тренінги з ICPC-2 проводяться за підтримки Спільного проекту МОЗ України і Світового банку “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.